Biznes

Ekologia w życiu codziennym

Pewnie nie raz zastanawiałeś się nad tym, jak wprowadzić do swojego życia odrobinę ekologii i zaoszczędzić na elektryczności. Naukowcy od dawna próbują nas przekonać, że energia nie bierze się znikąd i – chcąc nie chcąc – musisz za nią płacić. Czy mają rację?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, prąd można wziąć z powietrza, trzeba tylko kupić panele słoneczne albo stworzyć farmę wiatraków. Niestety, koszt takiej inwestycji będzie bardzo wygórowany. Na szczęście nie wszystkie elektrosprzęty pobierają tyle energii co twoja plazma i zestaw kina domowego. Oszczędności należy szukać zatem tam, gdzie zużywasz niewiele prądu. Peter Ash chciał znaleźć sposób na wyprodukowanie darmowej energii, którą wykorzystałby do naładowania swojej Nokii. Postanowił sparować telefon z…

…bieżnią dla chomika. Zgodnie z prawem dżungli, chomik biegać musi, a skoro już to robi, to czemu nie wykorzystać jego pasji? Wystarczyło tylko podpiąć dynamo do bieżni. Tak oto powstała Chomikowarka napędzana siłą mięśni chomika Elvisa.

Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że jakiś przebiegły i niezwykle oszczędny mieszkaniec Stanów Zjednoczonych zapytał Petera, czy ten mógłby zaprojektować nieco większą wersję urządzenia, która pomieściłaby… konia. Nie wiemy tylko, czy klacz galopowałaby przez kilka godzin z taką samą pasją, z jaką biega maratończyk Elvis.

Tak czy inaczej pochwalamy pomysł Chomikowarki, mamy nadzieję, że o wynalazku Petera usłyszymy jeszcze nie raz. Być może w przyszłości zamiast stawiać elektrownie atomowe, zaczniemy hodować elektrochomiki?

Przeprowadzki Warszawa

Similar Posts