Biznes

Jak nie przygotowywać się i nie robić przeprowadzki?

Przeprowadzka to denerwujący temat. Jest przy niej mnóstwo uciążliwej, szczegółowej pracy, która niejedną osobę doprowadza do szału. Takie nastawienie – jak do jeża – jest bardzo niepoprawne i wiadomo, że relokacja w takiej atmosferze będzie bardzo stresująca.

Chcesz mieć wielkie zamieszanie, bałagan i chaos przy przeprowadzce ? Nie rób inwentaryzacji swojego mienia ani żadnego planu działania. Będziesz później potykać się o niepodpisane i nieoznaczone pudła, kartony i skrzynki i zgadywać, gdzie co jest. Jeszcze gorzej będzie z ubraniami – dotrą do celu pogniecione, zmiętolone i bez wieszaków. Konia z rzędem temu, kto się w tym połapie…

A gdyby tak zajrzeć na przeprowadzki Warszawa? Można tu znaleźć porady na temat relokacji w inne miejsce. Nieważne czy to duże biuro, czy małe mieszkanie. Ech tam… tylko po co wszystko planować – powie ktoś od niechcenia. Czy nie można wrzucić mebli i cięższych sprzętów do ciężarówki jak leci? Przecież jakoś to będzie… Komu chciałoby się rozkręcać meble czy zabezpieczać je np. folią bąbelkową czy specjalnymi kocami? Kto skręci te meble z powrotem po wniesieniu do nowego lokalu?

Jeżeli ten temat wywołuje w nas tak negatywne emocje, to warto, powtarzam warto, rozejrzeć się za firmą od przeprowadzek. Najlepiej taką, która całą tą nieprzyjemną robotę weźmie na siebie – od A do Z. Jakie zatem usługi oferują firmy przeprowadzkowe?

Obok oczywistych usług, takich jak wyniesienie, transport i wniesienie mebli czy innych rzeczy, można w przypadku niektórych firm liczyć na spakowanie i zabezpieczenie mienia, a także na rozkręcenie i skręcenie mebli, co jest bardzo dużą pomocą, zważywszy jak irytująca jest ta czynność przy pomocy domowych narzędzi.

Jakie wnioski płyną zatem z przygotowania do przeprowadzki? Przede wszystkim trzeba najpierw opanować chaos i bałagan w starym lokalu. Można np. pozbyć się niepotrzebnych rzeczy przed przeprowadzką. Warto spisać rzeczy, które mamy na stanie – może się to przydać w przypadku roszczeń do firmy przeprowadzkowej albo gdy będziemy chcieli szybko znaleźć spakowane rzeczy.

Gdy decydujemy się na firmę przeprowadzkową, wszystkie zasady współpracy i cenę usługi należy ustalić z góry. Warto zadawać nurtujące nas pytania i omówić wszystkie szczegóły, np. wielkość samochodu do transportu, ilość kursów, czas potrzebny na przeprowadzkę, z firmą od przeprowadzek. Oszczędzi to wielu nieporozumień. Myślę, że przedstawione tu porady dadzą Państwu trochę do myślenia przed przeprowadzką i pozwolą zaoszczędzić czas i nerwy.

Similar Posts