Aktualności

Stereotyp o mężczyznach – jednak przykładają wagę do estetyki.

Stereotypy towarzyszą Nam od dawna, bardzo często powstają przypadkiem, tak trudniej jest przełamać taki tok myślenia. Tak jak stereotypowy mężczyzna nie potrafi gotować, tak większość znanych kucharzy stanowią mężczyźni. W czasach, kiedy o równouprawnieniu nie wiele się mówi, czy „równouprawnienie, ale chcemy więcej dodatkowych praw”, tak i stereotypy powoli są mniej uwypuklane przez media.

Niegdyś mężczyzna, który chodził do kosmetyczki by zadbać o siebie, bym wyśmiewany w dużym stopniu przez kobiety. Inni mężczyźni podchodzili do tego z żartem i zwykle kończyło się na krótkiej uwadze, tak lepsze połówki, potrafiły ten temat utrzymywać przez długi czas. Teraz wydaje się standardem i oczekiwaniem kobiet, że mężczyzna będzie dbał o siebie lepiej, choć kilka lat temu te same osoby miały rozbudowany repertuar krytyk.

Jest to spowodowany jedną z najczęściej cechą Polaków – zazdrością. Inni mają to ja też chce mieć. Choć skala oczekiwań uległa zwiększeniu, tak nie wpłynęło to na nagłe zwiększenie się kolejek do usług kosmetycznych, a raczej nie w takim stopniu. Mężczyźni w dużym stopniu zawsze dbali o siebie, by przypodobać się kobiecie, ale również by w rozmowach biznesowych wypaść jak najlepiej. Tak wraz ze zmniejszoną krytyką zewnętrzną, częściej oddajemy się w ręce osób, specjalizujących się, by pomogli zadbać nie tylko o włosy, czy brodę, ale zadbanie o cerę, woskowanie, czy nawet o podstawową estetykę.

Czasy golenia się przed lustrem już od wielu lat odchodzą w ostateczność, również z zachodu i wschodu kopiowana jest moda dostarczania – w końcu – kosmetyków nie tylko dla kobiet, ale i mężczyzn.

Popyt był zawsze, ale przez to „co ludzie powiedzą”, w dużym stopniu nie było możliwości skorzystania, nawet fryzjerzy często oferowali usługi obecnie oferowane przez wszelkiej maści barbershopy.

Fotele barberskie jak weszły na rynek to znacznie zwiększyło komfort przebywania dłuższy czas u fryzjera, a samo strzyżenie i woskowanie przebiega już bez bólu pleców.

GABBIANO FOTEL BARBERSKI BOSS MB OLD LEATHER CZARNY

Tak mężczyźni uzyskali odrobinę komfortu i możliwość „legalnego” zadbania o siebie.

W końcu zmysł estetyczny posiadany jest, ponieważ wystrój wnętrz, wykańczania, czy nawet prosty dobór mebli, a nawet projektowanie sukni dla kobiet wykonują głównie mężczyźni. Choć często wzorowane na modzie czy pasjach, ale zawsze szło to z duchem czasu. Tak również własny wygląd dla mężczyzn był istotny.

Choć nowoczesna moda jest zdominowana głównie przez kobiety projektantki.

Similar Posts